KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 14299500
nr 1429 9500
Frits Thaulow
(1847-1906), Norge
Grafiskt blad, Vintermotiv. Signerad, daterad 1889. Bildmått: 36x58 cm, yttermått inklusive ram: 45x68 cm
Johan Fredrik (Frits) Thaulow, norsk målare född 1847, död 1906.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 november 2021
kl 19:51:15
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Frits Thaulow
Läs mer om Frits Thaulow